Technológia Tacx

Technológia Tacx

Inovácie sú podstatou značky Tacx®, ktorá má jediný cieľ: vyvíjať inovatívne, vysoko kvalitné produkty, ktoré vám dodajú chuť posúvať hranice. Pozrite sa dôkladne na technológie Tacx, ktoré boli navrhnuté tak, aby vám pomohli dosahovať vaše cyklistické ciele.

Princíp fungovania

Princíp fungovania

Prečo patria trenažéry Tacx k tým najvšestrannejším a najúčinnejším na trhu? Vďaka bezchybne navrhnutým súčastiam.

Priamy prenos energie vs. celý bicykel
Priamy prenos energie vs. celý bicykel

Tacx vyrába trenažéry s priamym prenosom energie, čo znamená, že sa bicykel umiestni na trenažér bez zadného kolesa a odpor pôsobí priamo na zadnú os. Výsledkom je realistickejší a užívateľsky prívetivejší zážitok. Nedochádza k energetickým stratám vplyvom prenosu, čo zaručuje realistický pocit z jazdy a presné meranie rýchlosti, kadencie a výkonu. U trenažérov s priamym prenosom energie nedochádza počas jazdy k opotrebovaniu ani preklzovaniu pneumatiky. Montáž bicykla na tento typ trenažéra je navyše rýchla.

Brzdný výkon a brzdná sila
Brzdný výkon a brzdná sila

Čo je brzdný výkon trenažéra? Ide o výsledok brzdnej sily a zotrvačnej hmoty trenažéra, ktorý závisí od rýchlosti. Napríklad model NEO Smart dokáže generovať 2 200 W pri 40 km/ha model Vortex je schopný ponúknuť pri tejto rýchlosti výkon až 950 W. Trenažér s vyšším brzdným výkonom dokáže vytvárať vysoký odpor pri nízkych rýchlostiach, takže vie realisticky simulovať prudké stúpanie. Čím vyššia je brzdná sila, tým prudšie stúpanie je možné pri určitej hmotnosti nasimulovať. Napríklad model NEO má brzdnú silu 250 N a dokáže teda realisticky nasimulovať svah so sklonom až 25 % pri hmotnosti 75 kg. Brzdná sila trenažéra, vyjadrená v Newtonoch (N), je daná konštrukčnou architektúrou spôsobujúcou odpor, napríklad typom magnetov a ich počtom. Brzdná sila požadovaná pre vernú simuláciu je daná hmotnosťou, sklonom, odporom vzduchu a valivým odporom. Zvažované sú všetky tieto faktory.

Dynamická regulácia výkonu
Dynamická regulácia výkonu

Naše interaktivní trenažéry nabízí dynamickou regulaci brzdné síly, což znamená, že odpor je nepřetržitě vypočítáván a upravován. Při výpočtu odporu se zvažují všechny fyzické síly, se kterými by se cyklista potýkal na silnici, což zaručuje dosažení věrné simulace. Patří mezi ně odpor vzduchu a valivý odpor, sklon, hmotnost, tlak vzduchu, rychlost větru, teplota, nadmořská výška a setrvačnost. Za jedinou sekundu proběhne takových výpočtů několik set, což zaručuje realistický pocit z jízdy.

Kadencia
Kadencia

Interaktívne trenažéry Tacx merajú kadenciu bez pomoci snímača. Trenažér neustále sleduje rýchlosť a používa ju na určenie spôsobu jazdy na bicykli. V najvyššom bode otočky pedála je rýchlosť nulová a počas otočky dosahuje maximálnu hodnotu. Vďaka týmto informáciám trenažér vie, keď urobíte plnú otočku, čo využíva na určenie vašej kadencie.

Motorová brzda
Motorová brzda

Vybrané trenažéry Tacx majú motorovú brzdu, jednu z najpokročilejších odporových jednotiek, ktorá zaručuje neuveriteľne realistický pocit z jazdy. Motorové brzdy využívajú na výpočet odporu elektromotor. Motor môže klásť odpor (brzdiť) a poháňať koleso alebo reťaz. Pri simulovanom zjazde sa neprestane točiť – rovnako ako keď vonku prestanete šliapať. Motorová brzda je najsilnejšia brzda, akú Tacx ponúka, a dokáže generovať vysoký odpor pri nízkych rýchlostiach. Preto je ideálny na simulovanie prudkých stúpaní. Trenažéry Tacx s motorovou brzdou sú ideálne na prípravu na horské etapy.

Bezdrôtová motorová brzda
Bezdrôtová motorová brzda

Bezdrôtová motorová brzda je v podstate elektromotor s alternátorom. Generuje vlastnú energiu z vášho šliapania do pedálov. Túto energiu potom využíva na komunikáciu a vytváranie potrebného odporu. Pretože trenažéry s bezdrôtovými motorovými brzdami nevyžadujú externý zdroj napájania, môžete ich umiestniť úplne kamkoľvek. Energia sa však generuje len z vášho pohybu, trenažér preto nedokáže simulovať klesanie.

Elektrická brzda
Elektrická brzda

Odporová jednotka s elektrickou brzdou má jeden rad s elektromagnetmi a jeden s permanentnými magnetmi a medzi nimi otočný kotúč. Keď trenažér používate, odpor sa automaticky nastavuje zvýšením alebo znížením prúdu prechádzajúceho elektromagnetmi.

Magnetická brzda
Magnetická brzda

Trenažéry s magnetickou brzdou nepotrebujú energiu, pretože odpor je vytváraný permanentnými magnetmi. Napríklad náš trenažér Booster má dva rady magnetov, zatiaľ čo iné základné trenažéry majú jeden rad magnetov a kotúč. Magnetické pole sa zväčšuje alebo zmenšuje zmenou polohy magnetov, ktorá sa vykonáva ručne páčkou na nastavenie odporu.

Zotrvačník
Zotrvačník

Aby bol pocit z jazdy čo najrealistickejší, sú všetky trenažéry Tacx vybavené zotrvačníkom. Keď idete na bicykli po ceste a prestanete šliapať, bicykel sa hneď nezastaví. Rovnaký efekt môžeme pozorovať v mŕtvej polohe záberu pedála. Kinetickú energiu spôsobujúcu pokračujúci pohyb kolesa simuluje zotrvačník trenažéra. Označuje sa to ako zotrvačný účinok alebo zotrvačná hmota. Čím je zotrvačník ťažší, tým je pocit z jazdy realistickejší.

Virtuálny zotrvačník
Virtuálny zotrvačník

Všetky trenažéry Tacx sú vybavené buď skutočným, alebo virtuálnym zotrvačníkom. Najlepší zážitok z jazdy dosiahnete pri presnej simulácii hmotnosti jazdca, ktorá je možná len s virtuálnym zotrvačníkom. V tomto prípade trenažér zotrvačnú hmotu simuluje, namiesto toho, aby využíval skutočného zotrvačníka. Virtuálny zotrvačník dokáže na rozdiel od toho skutočného upraviť zotrvačnú hmotu podľa konkrétnych okolností, ako je rýchlosť, sklon a hmotnosť. Keby ste napríklad stúpali na horský vrchol, zažívali by ste iný pocit z jazdy ako pri rýchlej jazde na ceste v rovine. Virtuálny zotrvačník dokáže tieto rozdiely napodobniť, takže je ideálny na simuláciu skutočnej jazdy.

Funkcie trenažérov Tacx

Funkcie trenažérov Tacx

Trenažéry Tacx poskytujú neporovnateľný zážitok z jazdy, ku ktorému pomáhajú unikátne funkcie vytvorené cyklistami pre cyklistov.

Tichý chod
Tichý chod

Trenažéry Tacx s priamym prenosom energie patria k tým najtichším na trhu. To preto, že väčšina ostatných priamych prenosov energie so zotrvačníkom je vybavená prevodovkou. Prevodovka slúži na zvýšenie rýchlosti zotrvačníka a spôsobuje otáčanie všetkých pripojených súčastí. Toto rýchle otáčanie súčastí je zdrojom hlučnosti trenažérov. Rad NEO značky Tacx predstavuje trenažér bez vnútornej prevodovky, a teda bez rýchlo sa pohybujúcich súčastí. Tým sa výrazne znížila hlučnosť a trenažér je takmer úplne tichý. Tiež rad FLUX bol navrhnutý tak, aby znížil úrovne vibrácií a hluku na absolútne minimum. Výsledkom je jeden z najtichších cyklotrenažérov so zotrvačníkom na trhu.

Skvelý výkon
Skvelý výkon

Cyklotrenažéry Tacx sú veľmi výkonné. Napríklad model NEO 2T dokáže generovať odporový výkon až 2 200 W. Tacx vyrába elektromotory s vyšším krútiacim momentom. Vďaka tomu môže vytvárať trenažéry generujúce vyššie úrovne odporu za určitých podmienok, napríklad počas špurtov alebo pri nízkych rýchlostiach.

Presnosť
Presnosť

Aby boli dáta spoľahlivé, sú všetky trenažéry Tacx navrhnuté s ohľadom na maximálnu presnosť. Napríklad model NEO 2T nemá vnútornú prevodovku ovplyvňujúcu presnosť, preto dokáže merať výkon s neuveriteľnou presnosťou na 1 %.

Pocit z jazdy
Pocit z jazdy

Cyklotrenažéry Tacx sa preslávili realistickým pocitom z jazdy a schopnosťou reprodukovať zážitok z jazdy vonku. Vybrané modely ponúkajú dynamickú zotrvačnosť, ktorá okamžite reaguje na zmenu rýchlosti alebo sklonu svahu. Ďalšie modely vrátane radu FLUX sú vybavené veľkými zotrvačníkmi, ktoré výrazne zlepšujú zážitok z jazdy a citlivosť.

Simulácia reálnej jazdy
Simulácia reálnej jazdy

Aby bol pocit z jazdy skutočne realistický, náš rad NEO využíva dynamickú zotrvačnosť, ktorá kompenzuje hmotnosť, rýchlosť a uhol sklonu pre dosiahnutie čo najrealistickejšej a najplynulejšej jazdy.

Simulácia jazdy po rôznom povrchu
Simulácia jazdy po rôznom povrchu

Táto funkcia umožňuje zažiť pocity pri jazde po dlažobných kockách, blate, štrku, betónových paneloch a ďalších druhoch povrchu bez toho, aby ste museli opustiť teplo domova. Simulácia reálnej jazdy dokáže tieto vibrácie nasimulovať a preniesť ich na váš bicykel vďaka nepretržitej regulácii motora. Keď použijete softvér Tacx na jazdu po trase zahŕňajúcu dlažobné kocky, budete ich v nohách cítiť rovnako ako pri reálnej jazde vonku. Táto unikátna funkcia, vyvinutá spoločnosťou Tacx, je k dispozícii iba pri modeloch NEO 2 a NEO 2T. Simulácia reálnej jazdy dodáva indoorovej cyklistike úplne nový rozmer a je k dispozícii pre filmy v aplikácii Tacx Training a Zwift.

Kompatibilita osiek
Kompatibilita osiek

Trenažéry Tacx s priamym prenosom energie sú kompatibilné s väčšinou kolies bez nutnosti zvláštnych úprav. Pre model NEO 2T budete potrebovať adaptér iba pre osi 135 × 10 a 135 × 12. Model FLUX 2 Smart je dodávaný s prídavnými adaptérmi osí a je kompatibilný s osami 142 × 12 mm a 148 × 12 mm.

Analýza šliapania
Analýza šliapania

Vybrané modely, vrátane trenažéra NEO 2T, sú vybavené ľavým a pravým kapacitným snímačom, ktorý presne meria pozíciu oboch nôh. Vďaka pridaniu štandardnej dynamiky jazdy ANT+® teraz môžete tiež analyzovať šliapanie prostredníctvom externých softvérových nástrojov, napríklad softvéru cyklopočítačov Garmin Edge® (predáva sa samostatne).

Simulácia jazdy z kopca
Simulácia jazdy z kopca

Väčšina cyklistov dobre pozná ten vzrušujúci pocit, keď zdolajú vrchol kopca alebo hory a začnú zrýchľovať v zjazde. Náš trenažér NEO 2T dokáže tento pocit reprodukovať, aby ste si aj pri jazde doma mohli užiť závratnú rýchlosť.

Samostatný tréning
Samostatný tréning

Smart trenažéry Tacx dokážu úplne skvele fungovať bez pripojenia k smartfónu, počítaču alebo tabletu. Pri použití v samostatnom režime budú jednoducho simulovať rovnú cestu. Je to skvelé pre nekomplikované alebo krátke tréningy, pretože stačí len nasadnúť a ísť. Akonáhle začnete šliapať, trenažér spozná, že nie je pripojený, a vypočítava potrebný odpor pre rovnú cestu. Pochopiteľne zahŕňa všetky relevantné faktory, ako je valivý odpor alebo odpor vzduchu. Zaručuje tak veľmi realistickú simuláciu rovnej cesty. Odpor sa mení progresívne, čo znamená, že čím vyššia je vaša rýchlosť, tým vyšší bude odpor.

Bezúdržbové trenažéry
Bezúdržbové trenažéry

Väčšina smart trenažérov vyžaduje pred tréningom kalibráciu, aby mohli zaznamenávať presné meranie výkonu. To však nie je prípad našich trenažérov NEO. Sú navrhnuté tak, aby boli vždy v úplne perfektnom stave. Nemajú žiadne súčasti, ktoré by sa časom opotrebovali, získavanie hodnoty výkonu neovplyvňujú žiadne vonkajšie sily. Sú vždy presné, spoľahlivé a konzistentné - bez potreby kalibrácie.

Flexibilita
Flexibilita

Konštrukcia nášho smart trenažéra NEO 2T umožňuje počas jazdy pohyb doľava a doprava rádovo niekoľko stupňov. Jeho rám sleduje prirodzené pohyby tela a poskytuje mu slobodu pohybu, ktorá zlepšuje zážitok z jazdy.

Technológia Plug in / Plug out
Technológia Plug in / Plug out

Trenažér NEO 2T je možné použiť bez napájania. Nepripojený trenažér funguje počas jazdy ako bezdrôtová motorová brzda. Motor s permanentnými magnetmi a elektronika sú nastavené na generovanie energie z pohybu, čo trenažéru umožňuje komunikovať s aplikáciami a ovládať odporovú jednotku. Budete môcť používať všetky chytré funkcie, ale budete musieť neustále šliapať, aby bola zachovaná komunikácia a ovládanie trenažéra. Pre optimálny cyklistický zážitok odporúčame používať trenažér pripojený k napájaniu. Keď nie je pripojený, nedokáže simulovať zjazdy zo svahov. A keď prestanete šliapať, trenažér sa čoskoro zastaví.

Smart technológie Tacx

Smart technológie Tacx

Trénujte so svojimi obľúbenými aplikáciami, udržujte aktuálnu verziu softvéru a ďalšie. Naše inteligentné trenažéry ponúkajú množstvo spôsobov pre bezdrôtové pripojenie vašich zariadení.

Upgradovateľný firmware
Upgradovateľný firmware

Tacx neustále prichádza s optimalizáciami produktov, ktoré zlepšujú vlastnosti trenažérov. Keď sú uvedené vylepšenia firmvéru, môžete svoj smart trenažér aktualizovať pomocou aplikácie Tacx Utility. Táto bezplatná aplikácia je k dispozícii v Apple App Store a na Google Play. Aplikácia vás po inštalácii upozorní, akonáhle bude k dispozícii aktualizácia firmvéru. Ak je k dispozícii, môžete trenažér aktualizovať. Tak budete mať vždy ten najnovší firmware.

Otvorená bezdrôtová komunikácia
Otvorená bezdrôtová komunikácia

Funkcie smart trenažérov Tacx sú zdokonalené, pretože umožňujú komunikáciu s čo najviac zariadeniami a aplikáciami. Vďaka tejto otvorenej bezdrôtovej komunikácii môžete využiť takmer akékoľvek tréningové možnosti. Ako je to možné? Pomocou štandardizovaných protokolov pre bezdrôtovú komunikáciu, vrátane ANT+ FE-C a Bluetooth® Smart.

Protokol ANT+ FE-C
Protokol ANT+ FE-C

Protokol ANT+ FE-C umožňuje smart trenažérom komunikovať s nezávislým softvérom v stolných počítačoch, cyklopočítačoch a šikovných hodinkách. Naše interaktívne trenažéry je možné ovládať pomocou softvéru Tacx alebo iného počítačového softvéru, ktorý je k dispozícii na zariadeniach Edge® alebo v aplikácii Zwift. Naše cyklotrenažéry prišli ako prvé s technológiou ANT+ FE-C. Je to skratka pre ANT+ Fitness Equipment Control (ovládanie vybavenia pre fitness). Skôr ako bola táto technológia vyvinutá, trenažéry rôznych značiek komunikovali vo svojom vlastnom jazyku, čo znamená, že sa dokázali rozumieť alebo komunikovať len medzi sebou. Vďaka zavedeniu štandardizovaného otvoreného profilu ANT+ FE-C sa môžu prepojiť medzi sebou.

Bluetooth Smart
Bluetooth Smart

Technológia Bluetooth Smart, označovaná aj ako Bluetooth 4.0 alebo Bluetooth Low Energy, umožňuje bezdrôtovú komunikáciu so smartphonmi, tabletmi a šikovnými hodinkami. Naše smart trenažéry využívajú Bluetooth Smart na spoluprácu s aplikáciami Tacx a ďalšími aplikáciami ako TrainerRoad alebo Kinomap. Po vytvorení nášho otvoreného protokolu ANT+ FE-C sme začali vytvárať podobný otvorený protokol pre Bluetooth Smart, pretože smartfóny a tablety vedia často prijímať len signál Bluetooth Smart, nie signál ANT+. Vďaka komunikácii v rovnakom jazyku ako protokol ANT+ FE-C cez Bluetooth Smart získali naše inteligentné trenažéry taktiež schopnosť pripojiť sa k nezávislým aplikáciám na zariadeniach – napríklad smartfónoch – ktoré majú len prijímač Bluetooth Smart. Tento protokol vytvorený spoločnosťou Tacx je k dispozícii výrobcom softvéru, takže všetci majú možnosť pripojiť smart trenažér Tacx k svojmu obľúbenému softvéru. Našim trenažérom to tiež umožňuje pripojiť sa k niekoľkým zariadeniam súčasne. Pretože trenažér používa oba komunikačné protokoly, môže sa pripojiť k niekoľkým zariadeniam zároveň. Môžete napríklad ísť podľa filmu Tacx na tablete a súčasne načítať a ukladať dáta o svojom výkone v aplikácii Garmin Connect™ v cyklopočítači Edge. Tak môžete sledovať svoj výkon vo svojich obľúbených aplikáciách. Naše interaktívne trenažéry vedia tiež prijímať signály, aby mohli počas jazdy upravovať odpor. A s kompatibilným snímačom srdcového tepu môžete do svojej obľúbenej aplikácie dokonca prenášať v reálnom čase údaje o srdcovom tepe.

Virtuálny výkon
Virtuálny výkon

Pri jazde na trenažéri Tacx vychádza vaša jazda z virtuálneho výkonu. To znamená, že softvér odhaduje váš výkon na základe rýchlosti a úrovni odporu trenažéra. Každý trenažér má svoju vlastnú krivku výkonu závislú na rýchlosti a polohe odporovej jednotky. Softvér Tacx pozná výkonové krivky všetkých našich základných trenažérov. Stačí označiť, v akej polohe trenažér je, a pripojený snímač prenesie rýchlosť. Softvér potom vypočíta výkon. Virtuálny výkon je ukazovateľom vyvinutého výkonu a umožňuje trénovať s vašou obľúbenou aplikáciou, ale je menej presný ako priame meranie výkonu.

Duálna technológia
Duálna technológia

Vďaka duálnej technológii môžete trenažér alebo snímač pripojiť k niekoľkým zariadeniam naraz. Môžete tak trénovať so svojim obľúbeným softvérom a súčasne dostávať dáta do cyklopočítača alebo chytrých hodiniek. Ak napríklad trénujete na základe výkonu s aplikáciou Tacx Trainer cez smartfón, budete môcť prijímať rovnaké údaje o výkone na svojich šikovných hodinkách Garmin. Smart trenažéry a snímače Tacx komunikujú prostredníctvom technológie ANT+ a Bluetooth Smart®. Väčšina smartfónov a tabletov vie prijímať len signál Bluetooth Smart, zatiaľ čo väčšina chytrých hodiniek a cyklopočítačov komunikuje cez ANT+. Pretože snímače Tacx prenáša rovnaký signál cez oba kanály, môžete pripojiť akékoľvek obľúbené zariadenie, dokonca jedno zariadenie cez Bluetooth Smart a niekoľko zariadení cez ANT+. To umožňuje sledovať výkon pomocou obľúbeného softvéru. Môžete napríklad trénovať na základe srdcového tepu s aplikáciou Tacx Training v smartfóne a súčasne prijímať údaje o srdcovom tepe v aplikácii Garmin Connect™ na športových hodinkách. Upozorňujeme, že ak používate tablet s verziou Bluetooth Smart staršou ako Bluetooth 4.0, môžete použiť špeciálne vyvinutý prijímač. iPad vyžaduje hardvérový kľúč Wahoo ANT+ a tablet so vstupom micro USB vyžaduje micro USB s hardvérovým kľúčom Tacx ANT+.

Základné smart trenažéry
Základné smart trenažéry

Tacx ponúka niekoľko základných smart trenažérov. Tieto trenažéry merajú údaje o výkone a prenáša ich cez ANT+ a Bluetooth Smart. To vám umožňuje pripojiť trenažér k vlastnému smart zariadenia a prijímať dáta v obľúbenej aplikácii alebo softvéru. Odpor trenažéra sa mení páčkou a môžete bezplatne upgradovať firmware pomocou aplikácie Tacx Utility. Pokiaľ máte základný trenažér, môžete ho tiež upgradovať na šikovný trenažér. K trenažéru budete musieť pripojiť snímač rýchlosti a kadencie. Tak budete môcť ísť na základe virtuálneho výkonu, ktorý je odhadom vášho výkonu. To je možné vykonať pomocou aplikácií Tacx Training a ďalších aplikácií, napríklad Zwift alebo TrainerRoad.

Kompatibilita
Kompatibilita

Súčasné smart trenažéry Tacx sú kompatibilné s mnohými obľúbenými softvérovými platformami, vrátane aplikácií Tacx Training, Zwift, TrainerRoad, Rouvy, Sufferfest, Kinomap, Fulgaz, Bkool, Road Grand Tours a mnohých ďalších.

Princípy fungovania NEO

Inovatívnym princípom fungovania našich smart trenažérov NEO je najčistejšia forma technológie priameho prenosu energie.

Konštrukcia pre efektívny prenos výkonu
Konštrukcia pre efektívny prenos výkonu

Z dôvodu maximálnej eliminácie strát energie medzi pedálom a motorovou brzdou sme u našich smart trenažérov NEO odstránili všetky fyzické prevodové prvky, ako je remeň, valec alebo koleso. Vďaka tomu nedochádza k stratám výkonu, pretože tu nie sú žiadne narušenia alebo nedokonalosti zasahujúce do prenosu cyklistovho výkonu. Výsledkom je veľmi účinný systém, ktorý nevyžaduje žiadnu kalibráciu a meria výkon s výnimočnou presnosťou na 1 %.

Vďaka absencii prevodovky má motor veľmi nízke otáčky za minútu, čo výrazne minimalizuje rezonanciu a hlučnosť. Preto je model NEO náš doteraz najtichší indoorový cyklotrenažér.

Inovatívna konštrukcia motora
Inovatívna konštrukcia motora

Naše smart trenažéry NEO čerpajú silu z elektromotora obsahujúceho 32 precízne umiestnených magnetov, ktoré sa otáčajú okolo 30 cievok. Čím vyšší prúd cievkami prechádza, tým väčšia je magnetická sila a tým vyšší je brzdný výkon. Jeho motor dokáže generovať maximálny výkon 2 200 W s krútiacim momentom 85 Nm, čo umožňuje vysoký odpor pri nízkych rýchlostiach. To znamená, že aj tie najprudšie stúpania sú simulované realisticky.

Inteligentné radenie
Inteligentné radenie

Inovatívnu konštrukciu pre efektívny prenos výkonu a konštrukciu motora našich smart trenažérov NEO zdokonaľuje vysoko inteligentné radenie. Poloha všetkých otáčajúcich sa súčastí je určovaná a kontrolovaná tisíckrát za sekundu, takže elektronika má vždy kontrolu nad pocitom v nohách jazdca.

Ďalšie iniciatívy Tacx

Ďalšie iniciatívy Tacx

Tacx sa neustále usiluje o komplexné zlepšovanie cyklistických zážitkov po všetkých stránkach. Pozrite sa, na čom ďalšom Tacx pracuje.

Bio fľaša

Bio fľaša

Naše životné prostredie je pod čím ďalej väčším tlakom, preto sú biologicky rozložiteľné plasty novodobou nevyhnutnosťou. Spoločnosť Tacx sa preto rozhodla vyvinúť biologicky rozložiteľnú fľašu na vodu šetrnú k prírode.

Bio fľaša má rovnaké vlastnosti ako štandardné fľaše Tacx, ale je vyrobená z biologicky rozložiteľného plastu. Pridaním malého množstva materiálu BioBatch sa zmení molekulárna štruktúra fľaše, takže materiál sa rozloží na bioplyn a biomasu. Tieto látky vyživujú pôdu a príroda ich úplne absorbuje.

© Copyright 2024, Garmin Authorised Distributor.